Plavky ve stylu 50. let

30.7.2013 — Leave a comment

Plavky 50. léta

I v roce 2013 se můžete zasnít a pohrát si s retro prvky 50.let

50.léta to nebyly jen velké sukně a lokny. Své místo na slunci si našly i plavky.

Začátek 50. let se nesl ve znamení předchozí dekády a ženy si stále na sebe oblékaly plavky vcelku. Ty se zapínaly na zip a měly korzetový tvar, který stahoval a tvořil podporu v oblasti břicha, takže maskoval nedokonalosti a naopak zdůraznil přednosti. Pro plavky 50.let byly charakteristické nohavičky, zavazování kolem krku nebo plavky bez ramínek, případně klasická ramínka a nesměly samozřejmě chybět všudypřítomné puntíky, proužky či volánky.

Pokud se ženy nechtěly šatů či sukní vzdát ani při opalování a koupání, mohly si na sebe obléci plavací šaty.

V průběhu 50. letech nastává přelom a vedle plavek vcelku začíná éra dvojdílných plavek, tzv. bikin, pro které byl v té době charakteristický vyšší pas a kalhotky se stále vykrojenějším tvarem.

V bikinách se nechaly rády fotit modelka Bettie Page, jedna z nejvýraznějších představitelek pin-up stylu (která tedy neměla problém ukazovat se i bez plavek), Marylin Monroe či tehdejší evropská začínající hvězda Brigitte Bardot.

marilyn-monroe-in-swimsuit-1951

Bikiny znamenaly nový trend v odhalování ženského těla, přestože ve většině případech stále ještě více zakrývaly než odhalovaly.

Z materiálu převládaly bavlna, lastex a také nylon, který se používá dodnes.

Dnes jsou plavky vyráběny nejen z nylonu, ale nově i z lycry a elastanu, rychleschnoucích materiálů, díky kterým se stačí po koupeli trochu proběhnout po pláži nebo se nastavit letnímu slunci a ani nevíte, že jste se před chvílí koupala.

Pokud se Vám tento styl líbí, ale máte pocit, že dnešní době vládnou jen mini bikiny, potěším Vás. Letní sezóna 2013 retro plavkám přeje a styl 50. let je nesmrtelný. Vysoký pas, který zakryje břicho je hitem sezóny, stejně jako volánky a proužky na podprsence, které přidají na objemu. Zahoďte komplexy, zaměřte se na přednosti a užijte si léto se vším všudy.

Pokud hledáte něco mezi plavkami vcelku a bikinami, možná vás zaujmou tankiny, které také mají nádech retra.

Tankiny

zdroj Otto Shop

A najít moderní plavky s nádechem stylu 50. let není  v letošní sezóně také žádný problém.

Nyní je navíc ten nejlepší čas na nákupy. Vedra vrcholí a ceny plavek padají!

Zdroje:

Fashion era

V Retro Stylu

Posts

No Comments

Be the first to start the conversation.

Leave a Reply