Panství Downton

19.9.2013 — 3 Comments

panství Downton

Náš oblíbený oddechový seriál, ve kterém nejsou vraždy na denním pořádku, sexualita se divákům necpe v každém smyslném pohledu a slušnost a úcta nejsou jen prázdná slova.

Děj seriálu se odehrává v Anglii na smyšleném panství Downton, ve kterém žije hrabě a hraběnka Crawley se svými třemi dcerami a početným služebnictvem. S hrdiny seriálu divák prožívá jejich osudy, rodinná tajemství, veselé chvíle, ale i těžká zklamání. Příběh začíná v době potopení Titanicu, dostává se přes náročné období první světové války a jak rodina, tak služebnictvo se musí vypořádat s novým poválečným uspořádáním společenských i politických poměrů.

Matthew a Mary

Na seriálu miluji nejen dobové kostýmy, účesy, kulturu stolování, břitký anglický humor, jemnost a eleganci s jakou se řeší konflikty, ale i proměny společnosti v závislosti na okolnostech, které s sebou válka a poválečné změny přináší.

Služebnictvo z Downtonu
Tři sestry z Downtonu

Mou oblíbenou postavou je Violet, hraběnka vdova Granthamová, kterou hraje Maggie Smithová, držitelka několika významných cen včetně té oscarové. My mladší si ji pamatujeme z filmového zpracování Harryho Pottera. A v českém znění ji dabuje, podle mého názoru výtečně, Alena Vránová. Hraběnčina odzbrojující jistota a víra v tradici, snaha dosáhnout toho, co uzná za vhodné a zvláště její ironický až jízlivý humor, mi vždy zpříjemní večer.

1345102616_smith

Pokud hledáte odpočinkový seriál, máte rádi bohatě zdobené kostýmy a aristokratické prostředí, je to seriál právě pro Vás.

Seriál je původně britský a Česká televize vysílá již třetí sérii, kterou můžete nyní sledovat každý čtvrtek ve 21. hod.

Také nevynecháte jediný díl?

Co vás na seriálu baví nejvíc?

V Retro Stylu

Posts

3 responses to Panství Downton

  1. Tak s tímto si Míšo kápla do mého 🙂 My už se nemůžeme dočkat 4.série. Začíná v neděli. Koukáme v angličtině s titulkama, ta britská angličtina tam prostě musí být. Bez toho to není ono 🙂 Violet mám taky ráda, její humor je parádní.

  2. Teda, vy jste o dost napřed! A chápu, že originál je jen jeden 🙂 Asi se na něj budu muset kouknout…

  3. To jo, my televizi nemáme, tak koukáme na internetu.
    Jojo, originál je originál, zvlášť tady.

Leave a Reply